Prawo jazdy bez stresu w Szczecinie

Egzamin na prawo jazdy praktycznie w każdym człowieku wywołuje ogromny stres. Czy jest jakiś sposób, aby przynajmniej częściowo go zminimalizować? Piotr Michalski ze szkoły nauki jazdy „ALIEN” ma dobry patent na opanowanie silnych emocji. Wie, jak radzić sobie ze stresem. Uczy też tej trudnej umiejętności swoich kursantów. Jak zdać prawo jazdy bez stresu?Samochód Toyota Alien Nauka Jazdy

Stres czyli poznajemy naturalne emocje na szkoleniu anstystresowym

Według pana Michalskiego stres jest całkowicie naturalnym zjawiskiem i wręcz niezbędnym w życiu. Daje nam energię do działania. Jednak musimy nad nim panować i nie pozwolić, aby nas paraliżował. Szkodliwy jest zaś nie sam stres, ale jego nadmiar. To dlatego wszyscy kursanci uczący się w szkole nauki jazdy „ALIEN” mogą skorzystać z trzygodzinnego szkolenia antystresowego prowadzonego przez Piotra Michalskiego. Jest to jedna z korzyści, jakie przygotował „ALIEN”. Na zajęciach dowiadują się, jak sobie radzić w sytuacjach stresowych, aby nie wywoływały one negatywnych zachowań. Sztuka pokonania stresu jest bardzo pożądaną umiejętnością. Piotr Michalski mówi wprost, że tylko z wrogiem dobrze poznanym można skutecznie walczyć. Na szkoleniu punktem wyjścia jest więc dokładna definicja stresu. Często bowiem okazuje się, że kursanci nie do końca zdają sobie sprawę z jego istoty.

Prawo jazdy bez stresu od A do Z

Reakcje przed egzaminem na prawo jazdy bywają różne. Wiele osób narzeka na fizyczne objawy, jak drżenie ciała, spocone dłonie bądź zaburzenia mowy. Jednak równie kłopotliwe okazują się symptomy wynikające z nadmiernego napięcia psychicznego wywołanego stresem. Trudności ze skupieniem uwagi, spowolnienie reakcji albo zbyt nerwowe ruchy w dużym stopniu utrudniają bezpieczne prowadzenie samochodu. Wtedy o błąd naprawdę łatwo. W szkole jazdy „ALIEN” można nauczyć się efektywnego panowania nad stresem nie tylko podczas  trzygodzinnych zajęć antystresowych. Instruktorzy zwracają szczególną uwagę na komfort psychiczny podczas całego kursu przygotowującego do egzaminu. Nie ma mowy o krzyku, a ewentualne błędy są na spokojnie omawiane z kursantami. Piotr Michalski wyraźnie podkreśla,  że kurs prawa jazdy nigdy nie może kojarzyć się z musztrą wojskową. Absolutnie niedopuszczalne będzie podnoszenie głosu na kursantów. Instruktorzy powinni panować nad swoimi emocjami i tak właśnie jest w szkole „ALIEN”.

Przygotowanie psychiczne do egzaminu

Zwraca się również szczególną uwagę na przygotowanie psychiczne do egzaminu. To dlatego w tej szkole nie praktykuje się jazdy z instruktorem ani zajęć teoretycznych na dzień przed bądź w samym dniu egzaminu. Piotr Michalski twierdzi, że jest to czas na relaks. Można pójść na spacer albo do kina, przejechać się rowerem czy poczytać książkę. Na pewno nic mocno obciążającego fizycznie lub psychicznie. Jeszcze ważniejszy jest sam dzień egzaminu. Przede wszystkim trzeba się dobrze wyspać, a rano zjeść smaczne śniadanie. Osoby zmęczone,  niewyspane albo głodne mają większe problemy z koncentracją, a ponadto łatwiej łapie je stres. Piotr Michalski zwraca uwagę na jeszcze jeden aspekt. Kluczowe okazuje się uwierzenie w siebie i swoje możliwości. Bardzo pomaga przewartościowanie całego myślenia.

Pozytywne myślenie kluczem do sukcesu

Na egzamin nie powinno się iść po to, aby go koniecznie zdać. To nie pozytywny wynik egzaminu jest celem  samym w sobie. Tego typu myślenie o zdaniu egzaminu staje się idealną pożywką dla stresu. Zdecydowanie lepsze efekty osiąga się zupełnie innym nastawieniem. Trzeba wzbudzić w sobie pragnienie pokazania egzaminatorowi swojego perfekcyjnego przygotowania – „mam odpowiednią wiedzę teoretyczną i praktyczne umiejętności, więc prawo jazdy mi się po prostu należy”. Chodzi więc o wyrobienie w sobie pewnego automatyzmu. W ten sposób egzamin na prawo jazdy stanie się jedną z wielu czynności, które wykonuje się w ciągu dnia, a nie paraliżującym zadaniem ponad siły.  Nie jest to oczywiście łatwe, ale kurs prawa jazdy w szkole „ALIEN” idealnie do tego przygotuje.

Zapraszamy na kurs Prawo jazdy bez stresu! Sprawdź aktualne terminy kursów!

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

grafika