Tani kurs nauki jazdy. To trzeba wiedzieć!

Przychodzi czas na ważną decyzję, bo warto czuć się wolnym. Trzeba zacząć kurs na prawo jazdy w Szczecinie. Przecież egzamin też będzie w Szczecinie. Dla części osób podstawowym warunkiem wyboru szkoły jest niska cena kursu nauki jazdy. Na początek należy zadać sobie pytanie: Czego spodziewam od szkoły i kursu w szkole nauki jazdy? Powiemy dobrą jakość, niską cenę, elastyczne godziny na jazdy, dużo tłumaczenia na wykładach i oczywiście trening po „trasach egzaminacyjnych”. Warto dodać, że szkolić powinien prawdziwy fachowiec czyli dobry instruktor nauki jazdy. Gdybyśmy mieli jednak wybrać tylko jedną, najważniejszą cechę – dla nas najważniejszą? Jaki to będzie wybór, czy tak naprawdę będzie to tylko cena? Czy naprawdę chcemy mieć tani kurs nauki jazdy?Tani kurs nauki jazdy. To trzeba wiedzieć!

Oszczędności w kursie czyli tani kurs nauki jazdy

Na czym szkoła nauki jazdy może oszczędzić, żeby utrzymać niską cenę kursu? Zastanówmy się. Na podatkach – może nie będziemy mieli potwierdzenia wpłaty za kurs? A jak w przypadku rezygnacji udowodnimy wpłatę?

Oszczędności i tanie prawo jazdy

  • Na amortyzacji – do jazd w kursie dostaniemy starszy pojazd, często inny niż egzaminacyjny. Dopiero na egzaminie dowiadujemy się że ta sama marka i model samochodu to nie jest to samo. Może być to ukrywany fakt w czasie kursu.
  • Na przejechanych kilometrach – długie postoje, załatwianie prywatnych spraw, wcześniej zakończone zajęcia, krótkie przejazdy, brak jazdy po autostradzie.
  • Skracanie lub pomijanie teorii – liczba godzin nauki teoretycznej jest ściśle określona w przepisach. Zmniejszanie ilości godzin ma wpływ na wiedzę i bezpieczeństwo kursanta i za chwilę  kierowcy.

Czy wiesz, że niezgodne z przepisami szkolenie (np. jazda przeplatana z teorią) może ciągnąć za sobą ryzyko unieważnienia kursu, a nawet zdanego już egzaminu?

  • Rzetelność wykonania pracy przez instruktorów – bo rozgadany, z pozoru sympatyczny instruktor, wprowadzający wesołą atmosferę nie zawsze jest merytoryczny. Efekt? Dużo gadania i mało na temat. Będziemy sympatycznie wspominać jazdy, ale czy merytorycznie zostaliśmy dobrze przygotowani?

Niezdane kolejne egzaminy będziemy tłumaczyć sobie stresem.

Oszczędności są często pozorne to jak kupowanie w tzw. promocji – towarów z odrzutu. Czy przy takich promocyjnych cenach jest rzetelna i czytelna informacja?

Teraz, kiedy wiemy, że tani kurs nauki jazdy niekoniecznie jest nam potrzebny trzeba zadecydować inaczej. Wybór z pewnością nie jest łatwy i zawsze istnieje ryzyko co do naszych oczekiwań. Nie istnieje niestety uniwersalna metoda wyboru. Jednak możemy zminimalizować ryzyko poprzez stosowanie skandynawskiej metody wyboru oferentów. Odrzucamy najtańsze i najdroższe, pozostawiając średnie ceny do wyboru. Zapytajmy co ma szkoła nauki jazdy do zaoferowania innego, nietypowego.

  • Czy zapewniają ciągłość jazd?
  • Czy i ile trwa teoria?
  • Czy są limity kilometrów?
  • Co oferują w cenie kursu?
  • Czy są inne koszty o których w ofercie się nie mówi?

Opinie o szkole

Opnie o szkołach w internecie mogą być manipulowane, sztuczne. Jest to jakaś ogólna ocena, ale nie należy kierować się tylko tym. Zapytajmy jaki jest przebieg kursu i co dokładnie kurs zawiera. Porównajmy wypowiedzi, oceńmy rzetelność i fachowość przekazanie informacji, bo przecież taki sam sposób będzie na jazdach. Podejmując decyzję spójrzmy szerzej. Nie kierujmy się tylko ceną – to złudne i ryzykowne. Wymagajmy potraktowania nas wyjątkowo, nietypowo i fachowo. Atrakcyjność i oferty w szkole nauki jazdy jest obrazem podejścia do klienta. To jest dowód na to, że szkoła odpowiada na różne potrzeby. Pokazuje także swój rozwój i otwartość na kuranta, a przecież o to chodzi:)

Zapraszamy na kurs Prawo jazdy bez stresu! Sprawdź aktualne terminy kursów!

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

grafika