Ubezpieczenia OC Szczecin

Wybierając ubezpieczenie OC w Szczecinie, warto porównać wszystkie oferty i wybrać tę najkorzystniejszą. Nie zawsze cena powinna mięć decydujący wpływ na naszą decyzję. Często zdarza się, że w umowie z usługodawcą ukryte są różne zapisy. Najczęściej firmy ubezpieczeniowe przeprowadzają ankietę telefoniczną, podczas której klient podaje informacje na temat swojej historii za kierownicą. Formularz można wypełnić też przez internet. Jest on wysyłany do wielu firm, które następnie przygotowują indywidualne propozycje dla danej osoby.

Jak wybrać najlepsze ubezpieczenie OC?

Wybór najlepszego ubezpieczenia OC może się okazać trudny, szczególnie dla osób, które dopiero zdobyły swoje prawo jazdy. Zasadą jest, że doświadczeni kierowcy otrzymują zazwyczaj lepsze warunki od tych „świeżo upieczonych”. Z tego powodu część młodych osób korzysta z takich metod, jak współwłasność auta z jednym ze swoich rodziców. Wtedy ubezpieczyciel łagodniej podchodzi do kierowcy i oferuje mu zniżki na polisę. Na niższe ceny mogą liczyć też osoby powyżej 26 roku życia. Gdy przekroczy się tę granicę wieku, firmy są już bardziej elastyczne w ustalaniu kwoty składki na ubezpieczenie.

Gwarantujemy świetne warunki zarówno dla młodych, jak i doświadczonych kierowców. Ubezpieczenie samochodu w Szczecinie jest bardzo ważne, ponieważ jest to duże miasto ze sporym natężeniem ruchu. Już teraz zabezpiecz się przed skutkami ewentualnej kolizji – skontaktuj się z naszym agentem i wspólnie z nim omów Twoje potrzeby!

Odbiór prawa jazdy jest pierwszym krokiem w stronę zakupu samochodu czy motocykla. Nabycie pojazdu wiąże się natomiast z koniecznością wykupienia ubezpieczenia komunikacyjnego. Obowiązkowe jest ubezpieczenie OC, natomiast polisa AC ma charakter dobrowolny. O ile w przypadku OC wybór determinuje przede wszystkim cena, tak autocasco wymaga znacznie dokładniejszej analizy ofertowej.

Zalety ubezpieczenia samochodu w Alien

Zdałeś egzamin na prawo jazdy i planujesz zakup auta? Nie wiesz, jakie świadczenia wybrać? Ubezpieczenie samochodu z Alien ma wiele zalet, także dla kierowców bez doświadczenia. W ramach świadczonych usług:

  • pomożemy Ci wybrać auto, bo koszty jego utrzymania, w tym ubezpieczenia, są dla Ciebie ważne,
  • będziemy pomocni przy rejestracji pojazdu,
  • znajdziemy dla Ciebie odpowiedni pakiet ubezpieczeń, bo mamy dostęp do 40 firm ubezpieczeniowych,
  • zaproponujemy Ci najkorzystniejszą opcję, z kim przystąpić do ubezpieczenia OC, jeśli masz od 18 do 27 lat.

Zdaj się na naszą wiedzę oraz doświadczenie. Pomożemy Ci przeanalizować dostępne polisy ubezpieczeniowe, a także wskażemy sposoby, które pozwalają na obniżenie składki rocznej. Służymy również radą, odpowiadając na wszelkie pytania naszych klientów.

Co wpływa na cenę ubezpieczenia samochodowego?

Na cenę ubezpieczenia samochodu wpływa wiele czynników. Bywa ono drogie, dlatego warto sprawdzić, czy w Twoim przypadku istnieje sposób na obniżenie jego kosztów. Młodzi kierowcy najczęściej wpisują swojego rodzica jako współwłaściciela pojazdu. Wówczas mogą skorzystać z jego zniżek, ale w razie wypadku prawdopodobnie dojdzie do ich utraty.

Kolejnym czynnikiem, który pozwala obniżyć cenę ubezpieczenia samochodowego, jest typ pojazdu. Najwięcej trzeba zapłacić za polisę na auta sportowe, z silnikami o dużej pojemności. Różnice w cenach mogą wynosić nawet kilka tysięcy złotych, zwłaszcza w przypadku młodych kierowców. Jeśli chcesz obniżyć koszt polisy, postaw na samochód o niskich osiągach. Po kilku latach korzystania z oferty tej samej firmy można oczekiwać atrakcyjnych zniżek, wynoszących nawet kilkadziesiąt procent.

Na cenę ubezpieczenia OC wpływają także inne czynniki. To wiek kierowcy, miejsce zamieszkania, historia za kierownicą, płeć, a nawet wykonywany zawód. Ubezpieczyciel bierze pod uwagę dziesiątki informacji o kliencie i jego samochodzie, na podstawie których oblicza dokładny koszt polisy. Warto wiedzieć, że wszystkie ubezpieczenia OC mają ten sam zakres, ale mogą znacznie różnić się od siebie ceną.

Ubezpieczenia OC i AC – promocje

Interesują Cię ubezpieczenia komunikacyjne i szukasz atrakcyjnej oferty? Poniżej prezentujemy aktualne promocje skierowane do obecnych oraz były kursantów ośrodka szkoleniowego Alien. Dzięki temu na polisach możesz zaoszczędzić nawet do 15%. Nasza oferta dedykowana jest osobom, które brały udział w jednym z naszych kursów podstawowych lub wykupiły w naszym ośrodku jazdy doszkalające. Sprawdź szczegóły i skontaktuj się z naszym agentem.

Promocja dla obecnych kursantów Alien Nauka Jazdy

OC zniżka -8% na hasło “Alien Ubezpieczenia”.

AC zniżka -15% na hasło “Alien Ubezpieczenia”.

Możliwość płatności w ratach na hasło promocji “Alien Ubezpieczenia”.

Promocja dla byłych kursantów Alien Nauka Jazdy

OC zniżka -8% na hasło “Alien Ubezpieczenia”.

AC zniżka -15% na hasło “Alien Ubezpieczenia”.

Możliwość płatności w ratach na hasło promocji “Alien Ubezpieczenia”.

Gdzie nas znaleźć w Szczecinie?

Ubezpieczenie OC i AC w Szczecinie objęte promocją dostępne są w naszych biurach w Szczecinie przy Pl. Kościuszki (vis a vis KFC) i na Prawobrzeżu.

Biura Alien Ubezpieczenia:

Alien Ubezpieczenia Centrum Szczecina
(proszę kierować się do biura Alien Nauka Jazdy)
Al. Piastów 59/4
70-335 Szczecin
tel. kom. 508-336-806
Poniedziałek – Piątek 10 -17
Sobota nieczynne
Alien Ubezpieczenia Prawobrzeże
Ul. Bośniacka 3
70-842 Szczecin Dąbie
Poniedziałek – Piątek 11-17